سفارش تبلیغ
صبا
 
 تعداد کل بازدید : 54397

  بازدید امروز : 6

  بازدید دیروز : 6

پاسخ آقای ویلیام لی رند به بیانیه اسقف در موردریکی - ری کی

[ خانه | ایمیل |شناسنامه | مدیریت ]

 

 

لینک دوستان

لوگوی دوستان

 

نکته مهم

با عرض خیر مقدم خدمت شما دوستان عزیز. تمام تمرینات صرفاً جهت آشنایی شما میباشد و هر تمرین اثرات خاص خودش را بر بدن دارد که باعث  بیداری های خاصی در شما می شود  لذا میبایست حتماً با مشورت استاد خودتان انجام گیرد. با تشکر

 

پیوندهای روزانه

تعلیمات دون خوان اثر کارلوس کاستاندا [206]
حقیقتی دیگر اثر کارلوس کاستاندا [101]
دومین حلقه قدرت اثر کارلوس کاستاندا [85]
هدیه عقاب اثر کارلوس کاستاندا [81]
آتش درون اثر کارلوس کاستاندا [77]
هنر رویابینی اثر کارلوس کاستاندا [123]
قدرت سکوت اثر کارلوس کاستاندا [120]
افسانه های قدرت اثر کارلوس کاستاندا [75]
زیرنویس فیلم پیشگویی آسمانی [161]
چهار میثاق [601]
کتاب حرکات جادویی کارلوس کاستاندا به حجم 24.5mb [1457]
کلیپ یوگای سلام بر خورشید برای مو بایل حجم 822 kb [443]
طریقت تولتکها (کاستاندا) [518]
بادهای مخالف (کاستاندا و موکتاناندا) [493]
کتاب تائو ت چینگ اثر لائو تزه 83 صفحه به حجم 247mb [675]
[آرشیو(24)]

 

لینک به لوگوی من

پاسخ آقای ویلیام لی رند به بیانیه اسقف در موردریکی - ری کی

 

حضور و غیاب

یــــاهـو

 

آوای آشنا

 

بایگانی

آشنایی با انرژی و انرژی درمانی
پاییز 1384

 

جستجوی سریع

 :جستجو

با سرعتی بی‏نظیر و باورنکردنی
متن یادداشت‏ها و پیام‏ها را بکاوید!

 

اشتراک

 

 

کسی جز نابخرد نادان، دانش و دانشوران را سبک نمی شمرد . [امام علی علیه السلام]

پاسخ آقای ویلیام لی رند به بیانیه اسقف در موردریکی

نویسنده:anahata::: یکشنبه 88/5/11::: ساعت 12:10 عصر

نوشته شده توسط ویلیام لی رند
در تاریخ  25مارچ  سال 2009 اسقف کاتولیک آمریکا بیانیه ای را صادر کرد که در تمامی بیمارستان های کاتولیک و مراکز مراقبت های درمانی نبایستی از ریکی استفاده گردد. این بیانیه توسط "کمیته دکترین امریکایی اسقف کاتولیک "در مورد دستورالعمل ارزیابی ریکی به عنوان درمان جایگزین صادر شده است .
این بیانیه براساس تحقیقات کمیته در طول چندین ماه که شامل اطلاعات یافت شده بر روی اینترنت و کتب ریکی   انجام شده,  پذیرفته شده است. بنا بر این اطلاعات آنها به این نتیجه رسیده اند که ریکی از روی متون بودایی که پایه مذهبی نیز دارد برداشت شده است و پروسه  شفای ریکی توسط ذهن آدمی کنترل شده است و اینکه ریکی هیچ پایه علمی نداشته و توسط جامعه پزشکان مردود است .
زمانی که ارزش بیانیه اسقف در مورد ریکی را ارزیابی می کنیم بسیار مهم است که از منابع اطلاعاتی ایشان در این مورد نیز با اطلاع باشیم. بسیاری از اطلاعات ایشان از روی سایت های اینترنتی به دست آمده است  به هرحال اینترنت یک منبع اطلاعاتی موثق برای نتیجه گیری های مهم نیست زیرا این اطلاعات توسط هیچ مرجعی چک نمی شود
 هر کسی میتواند یک وب سایت ساخته  اطلاعات و یا گفته های خود را در آن بگنجاند .
مساله دیگر این است که نویسندگان وبلاگ های از مطالب یکدیگر کپی گرفته آن را در سایت خود می گذارند.
 بنابراین یک سری مطالب به راحتی در اینترنت پخش میگردد. اگر کسی قصد دارد از  منابع اطلاعاتی اینترنت استفاده کند بایستی یک سری مقوله ها را در نظر بگیرد  و آن یافتن  سایت هایی است که شهرت داشته و اطلاعات صحیح ارائه می دهد . زیرا بسیاری از این سایت ها شایعات و دروغ را می نویسند .
این مسائل در مورد ریکی نیز صحیح است اطلاعات ریکی نیز توسط بسیاری از افراد و منابع از شروع کار آن در غرب مورد تحریف قرارگرفته است .
بسیاری از کارآموزان و معلمین ریکی نیز منابع اطلاعاتی صحیح برای تدریس و اشاعه مطالب ریکی نیز نداشته اند و این مساله باعث شده اطلاعات نادرست در مورد ریکی پدید آید .
بهترین و صحیح ترین اطلاعات را کسانی که بطور تخصصی در مورد ریکی و از منابع ژاپنی با خواندن نسخه های اصلی  و مصاحبه با اعضای اصلی گروه ریکی در ژاپن تحقیق می کنند به دست آورده اند.
اگر اسقف با این متخصصان مصاحبه می کردند و مطالب ریکی را از روی نسخه های اصلی می خواندند به عدم صحت  این مطالب در مورد ریکی پی می بردند و نتایج نوشته های خود را بر این مدارک استوار می کردند.

ریشه ریکی:
یکی از داستان هایی که توسط خانم تاکاتا در مرد ریکی بیان شده است نشان می دهد دکتر اوسویی بنیانگذار ریکی,  رموز آن را از متون بودایی کشف کرده  این داستان در تمامی کلاس های ریکی سایت ها و کتاب ها   به کرات تکرار شده است . در حالی که ما می دانیم این درست نیست برای سال های متمادی خانم تاکاتا تنها منبع اطلاعات در مورد ریکی در غرب بوده اند و بسیاری از کارآموزان ریکی بیانیه های ایشان را بدون هیچ سوالی می پذیرفتند .
محدودیت های فرهنگی و اجتماعی باعث شد تا امکان تحقیق برای باز شدن مطالب و مستندات ریکی امکان پذیر نباشد اما  در پایان دهه نود تحقیقات در این زمینه آغاز شد.
محققان از جمله توشیتاکا موچیزوکی  هیروشی دوی و فرانک ارجاوا پینتر با مرکز اصلی ریکی تماس داشتند و مقبره اسویی را کشف کردند و داستان ریکی را بر روی سنگ قبرش ترجمه کرند و دست نوشته های استاد اسویی را  در مورد طبیعت ریکی کشف کرده ترجمه کردند این منابع میگویند که دکتر اسویی در پی کشف روش های شفا نبوده است بلکه این قدرت شفا در طول مدت تجربه روحانی ایشان در کوه مقدس به دست آمده است .
در کتاب شفای ریکی دکتر اسویی می گویند این روش درمانی ریکی ریو اصیل بوده و قبلا هرگز کشف نشده و قابل مقایسه ایی در جهان ندارد.
این نشان می دهد که ریکی ریشه بودایی نداشته و نمی تواند به هیچ مذهب و مکتب فکری مربوط باشد علاوه بر آن استادان ریکی ژاپنی نیز بیان داشته اند که هیچ منابع بودایی را در تمرین ها و آموزش های  ریکی ندیده اند .

طبیعت  شفای ریکی
یکی از مواردی که من در طول دوره اولین کلاس ریکی خود دریافتم این بود که ریکی خودش را هدایت می کند  و نه چیز دیگری و من قادر نبودم آن را با ذهنم کنترل کنم و اینکه اصلا نیازی نیست که من آن را کنترل کنم زیرا ریکی توسط نیرویی برتر از من  کنترل می شد.
این تجربه توسط سایر انجام دهندگان ریکی نیز تجربه شده است اگر می خواهید که ریکی بهترین تجربه شفا را برایتان به ارمغان بیاورد بهتر است که خودتان را کنار بگذارید و اجازه دهید ریکی خود را هدایت کند .
توضیحات علمی برای ریکی :
توضیحات علمی برای ریکی موجود است که این پدیده را از نظر علمی توصیح داده
 است آقای جیمز اوشمن این پدیده را در مقاله  خود بطور کامل توضیح داده اند.
آقای اوشمن دانشمندی هستند با تجربه علمی بالا  که به تمرینات انرژی  درمانی علاقمند شدند در طول مدت تحقیقاتشان ایشان به پدیده های علمی بیشماری در مورد پایه های علمی انرژی ریکی  بر اساس قوانین فیزیک و زیست رسیدند تمامی این مطالعات در گزارشی به نام " علم و زمینه های انرژی انسانی " توضیح داده شده است . این مقاله در سال 2002 در مجله ریکی به چاپ رسیده است .
جریان های الکتریکی که در بدن انسان جاری می گردد پایه های فرضیه دکتر اشومن را تشکیل می دهند . این جریانها  در سیستم عصبی و تمامی سلول ها موجودند  به عنوان مثال سیگنال های الکتریکی در تمامی بافت ها در سرتاسر بدن و جود دارند و باعث تپش قلب می گردند.
قانون امفر نشان می دهد که وقتی که جریان الکتریکی از یک رسانا می گذرد یک میدان الکترمغناتیسی تولید شده که باعث تغییر در آن جریان می گردد. آزمایش هایی که با دستگاه های مخصوی انجام شده است نشان می دهد که در اطراف هر یک از ارگان ها مانند مغز و قلب نیز میدان الکترومغناتیسی موجود است قلب قویترین میدان الکترومغناتیسی را داشته که فاصله 15 فوتی از بدن نیز قابل اندازه گیری می باشد .
میدان انرژی در اطراف هریک از ارگان ها با فرکانس خاصی وجود دارد که  در دامنه خاصی از فرکانس نیز قراردارد در حالت بیماری این فرکانس از این رنج خارج می شود.
دستان شفاگر در پروسه درمان میدان هایی را تولید می کند در حالی که دستان اشخاص دیگر این میدان را تولید نمی کند. وقتی که درمانگر دستش را بر روی بدن و یا نزدیک شخص نیازمند شفا می گذارد  میدان الکترومغناتیسی  دستان شخص  درمانگر  فرکانس هایی را تولید می کند که بسته به مکان هایی مورد نیاز به آنجا می رود.
قانون فارادی نشان می دهد که یک میدان الکترومغناتیسی قادر است سیگنالهایی را وارد جریان یک رسانا کرده و میدان مشابهی را القا کند. در این صورت درمانگر یک میدان الکترومغناتیسی در اطراف بدن و یا بافت بیمار شخص پدید می آورد و باعث برگرداندن سلامتی به آن بخش با ایجاد میدان الکترومغناتیسی سالم می شود.
توضیحات دقیق تر در این مورد در مقاله مذکور آمده است .

پذیرش جامعه پزشکی:
هرچند که ریکی توسط جوامع کل دنیا هنوز پذیرفته نشده است اما بسیاری از متخصصان بیمارستان ها و مراکز درمانی  مزیت های این روش را دریافته  و از آن به عنوان طب مکمل استفاده می کنند . در پرستاری دستورالعملی برای تمرین ریکی - فصل دوم استانداردها  تمرین  که از طرف  جامعه پرستاری چاپ شده است-  به عنوان تمرین درمانگری شناخته شده است . علاوه بر آن بر طبق آمار جامعه بیمارستان های آمریکا  در سال 2007 ریکی به عنوان روش درمانی استاندارد برای  15 درصد و یا بیش از 800 بیمارستان  در آمریکا انجام می گیرد.
پزشکان ریکی را به بیماران خود  توصیه کرده اند .جراحان از ریکی  در طول مدت عمل جراحی کمک گرفته اند.به عنوان مثال دکتر محمت اوز یکی از قابل احترام ترین جراحان قلب در آمریکا از ریکی برای جراحی قلب باز استفاده کرد. بر طبق گفته های ایشان ریکی  هنری برای روش شفا در بین بیماران و متخصصان  است.

موارد اخلاقی :
ریکی ندادن به شخص نیازمند ریکی بار اخلاقی ایجاد می کند بر طبق بیانیه اسقف تمیرینات پرستاری زیر نظر کلیسای کاتولیک نبوده و سرباز زدن از انجام این روش درمانگری خلاف اخلاق به شمار می آید و این مساله شامل کارکنان کلیسای کاتولیک نیز می گردد.

 لیست کل یادداشت های این وبلاگ

کارلوس کاستاندا
پاسخ آقای ویلیام لی رند به بیانیه اسقف در موردریکی
گردش انرژی
سالروز در گذشت دکتر اسوئی
انرژی درمانی برای کسانی که ریکی کار نمی کنند.
تائوی سلامتی
سیستم انرژی پرانیکی وبدنهای لطیف (هاله تابان)
مقدمه ای برای پرانا
کیفیت تظاهرات عالی
بیدار کردن چاکراها
کشف نقطه تکامل
تکامل خود به خود
تکامل از طریق چاکرا ها
مبحث شناخت علائم رمزی چاکراها
درک چاکراها
[همه عناوین(23)][عناوین آرشیوشده]


[ خانه | ایمیل |شناسنامه | مدیریت ]

©template designed by: www.persianblog.com