سفارش تبلیغ
صبا
 
 تعداد کل بازدید : 54393

  بازدید امروز : 2

  بازدید دیروز : 6

گردش انرژی - ری کی

[ خانه | ایمیل |شناسنامه | مدیریت ]

 

 

لینک دوستان

لوگوی دوستان

 

نکته مهم

با عرض خیر مقدم خدمت شما دوستان عزیز. تمام تمرینات صرفاً جهت آشنایی شما میباشد و هر تمرین اثرات خاص خودش را بر بدن دارد که باعث  بیداری های خاصی در شما می شود  لذا میبایست حتماً با مشورت استاد خودتان انجام گیرد. با تشکر

 

پیوندهای روزانه

تعلیمات دون خوان اثر کارلوس کاستاندا [206]
حقیقتی دیگر اثر کارلوس کاستاندا [101]
دومین حلقه قدرت اثر کارلوس کاستاندا [85]
هدیه عقاب اثر کارلوس کاستاندا [81]
آتش درون اثر کارلوس کاستاندا [77]
هنر رویابینی اثر کارلوس کاستاندا [123]
قدرت سکوت اثر کارلوس کاستاندا [120]
افسانه های قدرت اثر کارلوس کاستاندا [75]
زیرنویس فیلم پیشگویی آسمانی [161]
چهار میثاق [601]
کتاب حرکات جادویی کارلوس کاستاندا به حجم 24.5mb [1457]
کلیپ یوگای سلام بر خورشید برای مو بایل حجم 822 kb [443]
طریقت تولتکها (کاستاندا) [518]
بادهای مخالف (کاستاندا و موکتاناندا) [493]
کتاب تائو ت چینگ اثر لائو تزه 83 صفحه به حجم 247mb [675]
[آرشیو(24)]

 

لینک به لوگوی من

گردش انرژی - ری کی

 

حضور و غیاب

یــــاهـو

 

آوای آشنا

 

بایگانی

آشنایی با انرژی و انرژی درمانی
پاییز 1384

 

جستجوی سریع

 :جستجو

با سرعتی بی‏نظیر و باورنکردنی
متن یادداشت‏ها و پیام‏ها را بکاوید!

 

اشتراک

 

 

چون تو را درودى گویند درودى گوى از آن به ، و چون به تو احسانى کنند ، افزونتر از آن پاداش ده ، و فضیلت او راست که نخست به کار برخاست . [نهج البلاغه]

گردش انرژی

نویسنده:anahata::: یکشنبه 87/4/30::: ساعت 4:39 عصر

1 - گردش انرژی در مدار عالم صغیر(بدن انسان) با مراقبه

لبخند درونی، شش صدای درمانگر و روش جوان سازی در تائو به تدریج انرژی حیاتی را با تبدیل تنش به شادابی افزایش می دهند. برای به کار بردن این انرژی به طور مؤثر و برای افزایش درمانگری آن می بایست که در بدن چرخش انرژی وجود داشته باشد. برای پرورش نیروی حیاتی در بدن خود در درجه اول باید دانست که راه های اصلی جریان انرژی بدن کدام ها هستند. دستگاه عصبی انسان ساختمان بسیار پیچیده ای دارد و انرژی بدن را به هرجایی که نیاز باشد، انتقال می دهد. استادان تائو کشف کرده اند که در بدن هر انسان دو کانال وجود دارد که جریان انرژی را حمل می کند.

یکی از آنها کارآ (اداره کننده) یا یین نام دارد که از قسمت پایین بدن بین دستگاه تناسلی مرد یا زن و مقعد در نقطه ای به نام پرینیوم آغاز می شود و از آنجا به قسمت جلوی بدن و به شکم، حلق و نوک زبان می رود. دیگری حاکم (اجرا کننده) یا یانگ نام دارد که از همان نقطه پرینیوم شروع شده و به استخوان دنبالچه و سپس از ستون فقرات به طرف مغز بالا می رود تا به سقف دهان برسد. زبان انسان مانند کلیدی که این دو جریان را به هم متصل می کند، عمل می کند. زمانی که زبان خود را به سقف دهان می چسبانیم، انرژی از ستون فقرات به بالا و از جلو به پایین می رود، در بدن می چرخد و تمام اعضای داخلی و دستگاه عصبی بدن را تغذیه می کند.

این دو جریان، یک مدار منفرد تشکیل می دهند که انرژی در آن می چرخد و نیروی حیاتی به اندام های اصلی و دستگاه عصبی بدن می رسد و به سلول ها نیروی لازم را برای رشد درمانگری و کارایی را می بخشد. این چرخش انرژی به عنوان مراقبه شناخته شده است و طب سوزنی نیز بر اساس آن تشکیل شده است. تحقیقات پزشکی غرب نشان داده است که طب سوزنی از لحاظ بالینی بسیار مؤثر است، گرچه دانشمندان پذیرفته اند که نمی توان عملکرد آن را توضیح داد. به عبارت دیگر، روش تائو هزاران سال است که درباره انرژی بدن مطالعه کرده و اهمیت هر یک از این دو جریان را با جزئیات اثبات کرده است.

2 – اهمیت چرخش انرژی

اگر راه های انرژی (دو جریان کارآ و حاکم) در بدن انسان باز نگه داشته شوند، هدایت انرژی در طول ستون فقرات امکان پذیر می شود، ولی اگر این راه ها بر اثر فشارهای عصبی بسته شوند، با چرخش انرژی می توان این موانع را برطرف کرد. به عبارت دیگر، وقتی فشار شدیدی در سر شما جمع می شود، قسمت بسیاری از آن از راه چشم، گوش، بینی و دهان خارج می شود. مانند اتاقی که به دلیل باز بودن پنجره ها، گرم نمی شود.

روش باز کردن کانال های انرژی

روش باز کردن راه های جریان انرژی بدین صورت است که هر روز صبح پس از انجام تمرین های لبخند درونی به اعضای بدن، چند دقیقه ای به مراقبه بپردازید بگذارید چرخش انرژی در بدن به طور کامل انجام شود و برای این مقصود با ذهن خود این گردش را همراهی کنید. حرکت انرژی را از چشم ها شروع کرده و با ذهن خود به جلوی بدن بفرستید. سپس با زبان، حلق، گلو، سینه و ناف و سپس با استخوان دنبالچه و ستون فقرات، انرژی را به سر خود منتقل کنید. در ابتدای کار ممکن است چیزی احساس نکنید ولی بتدریج گرما را در بعضی از نواحی بدن حس خواهید کرد. کلید تمرین در این است که کاملاً احساس آرامش کنید و بتوانید با ذهن خود به نواحی مختلف بدن بروید که انرژی را در آن متمرکز کرده اید. لازم نیست که اعضاء را در ذهن خود مجسم کنید. فقط متوجه جریان انرژی باشید، یعنی بگذارید ذهن شما همراه با انرژی به نقاط مختلف بدن برود. چرخش انرژی در انسان، پیری را به تعویق انداخته، بسیاری از بیماریها را مانند فشار خون، بی خوابی، سردرد و آرتروز را درمان می کند.

پاورقی: در بیشتر مکاتب فلسفی و عرفانی از جهان به عالم کبیر و از انسان به عالم صغیر تعبیر می شود.لیست کل یادداشت های این وبلاگ

کارلوس کاستاندا
پاسخ آقای ویلیام لی رند به بیانیه اسقف در موردریکی
گردش انرژی
سالروز در گذشت دکتر اسوئی
انرژی درمانی برای کسانی که ریکی کار نمی کنند.
تائوی سلامتی
سیستم انرژی پرانیکی وبدنهای لطیف (هاله تابان)
مقدمه ای برای پرانا
کیفیت تظاهرات عالی
بیدار کردن چاکراها
کشف نقطه تکامل
تکامل خود به خود
تکامل از طریق چاکرا ها
مبحث شناخت علائم رمزی چاکراها
درک چاکراها
[همه عناوین(23)][عناوین آرشیوشده]


[ خانه | ایمیل |شناسنامه | مدیریت ]

©template designed by: www.persianblog.com